AZ KALSIN ÖLDÜRÜYORDUM

Şeref selamlar, ben dört senelik evli, bir çocuk annesi bir kadınım. Eşimle çok güzel giden bir evliliğimiz var fakat tek sorun eşimin çok içki içmesi. Çoktan kastım gün aşırı içiyor ve bu da hem ilişkimize hem de işine kötü yansıyor. Hal böyle olunca da evliliğimiz bazen katlanılmaz bir hal alıyor. Özünde çok temiz çok iyi birisi, Allah için yalan söylemeyim beni içtiğinde bile bir kez üzmedi fakat çok içmesi bizi maddi olarak da yaralıyor. 

Defalarca tedavi olmasını önerdim, onlarca kez hastaneye yatmasını ona ailesi olarak destek olacağımızı söyledim ama dinletemedim. Neyse konuya geleyim. En yakın arkadaşlarımdan birinin kocası da çok içiyordu onun tavsiyesiyle piyasada satılan içki ilaçlarından birini aldım. Eşimden gizli yemeklerine toz haline getirip katmaya başladım. Eşim bu ilaçlı yemeklerden yemeye başladıktan sonra ne zaman içse şekilden şekle giriyor, okunmuş bir yerin yanından besmelesiz geçtim, çarpıldım herhalde içki bana artık yaramıyor diyordu. 

En sonunda bir gün hastaneye kaldırılıp fenalaşınca kendi de içkiden korkarak bir senedir içkiyi bıraktı. Ben aslında aklı başında bir kadınım, böyle bir cahillik yapmazdım ama çaresiz kalınca sanırım aklımı yitirip yaptım. Eşim şimdi tekrar içmeye başlasa kesinlikle böyle bir işe girişmem ve kendi kendine bıraksın diye beklerim. Demem o ki; kimse eşi içkiyi bıraksın diye, türbede küfür edip çarpılmış gibi dolandığını görmek istemiyorsa ondan habersiz yemeğine ilaç atmasın. 

RUMUZ: EŞİNDEN GİZLİ