NEBİ

 Geçen sene Amasya misket elmasından Nebi Dayım bi rakı yaptı; Topal Memet: “Ocağın yansın Nebi! Bacaklarıma can geldi, kalkıp yürüyecem sanki.” dediydi.

96 Suluova kazısında jandarma baskın verince kaçmaya başladık. Topuklarımız ensemize değe değe kaçarken, komutan arkamızdan Nebi dayımı kastedip; “Bu kiloyla böyle koşan adi namertler, biraz zayıflasa tarih yazar. Derhal bulup atletizme yazdırın, aradıkları altın olimpiyatlarda.” demiş.

Akşam misafirler geldi. Nebi Dayım, kolonyayı alıp giderken, susamışlar sen de soğuk su getir, dedi. Hacı Vasfi dedem elimde suyu görünce anneme, “Gülfidan, ceketin cebinde 50 lira olacak. Ver şunlara gidip yapma rakı alsınlar, kolonya içmeye başlamışlar, kör olacak adiler.”diyo.

Tuba Büyüküstün’ün “Sefirin Kızı” dizisine 3 milyon dolara transferi konuşulurken, dün bi yönetmen aradı: “Boş gezmeyin çulsuzlar, gelin rol veriyim 2 öğün yemek yiyin.” dedi. Teklifi Nebi Dayıma söyledim; “Bu namussuz da Sefilin Kızı’nı çekiyo herhalde, sigaramızı da alırsa oynayalım diyo.

Ünlülerin tekneyle pozlarına özenip, Nebi dayımla kürekli sandalda fotoğraf çekip Facebook’a yükledik. Ünlülere herkes ne güzel yorumlar yazıyo, bize de; “Lan hergeleler yüzme bildiğiniz de yok, sandal ters gelirse cesetleriniz Çarşamba’dan kıyıya vurur.” yazan yazana.

Arkadaşım: “Bestseller olmuş Pal Sokağı Çocukları’nın, arsayı başka sokağın çocuklarına kaptırmamak için verdiği destansı mücadeleyi okudun mu?” diyo. Gel ben sana Nebi Dayımın Ovayüzü’ndeki sulak tarlayı elimizden almak için yaptığı adilikleri anlatayım, sen asıl bestselleri gör!

Nebi Dayım; her şeye olumsuz yönden bakma, dolar on lirayı görürse 500 bin dolardan alıcı var bizim böbrekleri. Karşılığı beş milyon tl ediyo, düşün taşın. Her akşam maydanozla içmekten sıkıldım, bundan sonra kavurmayla rakı içmek bizim de hakkımız, dersen haber et diyo.